POŻYTECZNE FERIE

Data publikacji: Jun 07, 2015 3:50:26 PM

Dzięki Fundacji Wspomagania Wsi z siedzibą w Warszawie, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czernina Górna zdobyło fundusze na prowadzenie zajęć podczas tegorocznych ferii zimowych. Co prawda zimy nie było widać nigdzie, ale i tak czas dziesięciodniowych spotkań z pracą i zabawą przebiegał bardzo szybko. Grupa uczniów ZSPGiP pokazała, że potrafi z pasją pracować i bawić się. Chętnie przygotowali również czytanie z podziałem na role fragmentów „Zemsty”, które zaprezentowali podczas piątkowych spotkań przy ognisku. Samodzielnie wykonali dekoracje oraz poczęstunek dla przybyłych zainteresowanych. Dzieci nawiązały także współpracę z Dyskusyjnym Klubem Książki funkcjonującym przy czernińskiej bibliotece. Dzięki pozyskanym funduszom odbyły wycieczkę do Domu Kultury w Górze, gdzie obejrzały film w jakości 3D. Chętnie spędzały czas na zabawie, rozgrywkach sportowych i innych atrakcjach. Udokumentowały to w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez starsze koleżanki. Na pożegnalnej dyskotece i ognisku z pieczonymi kiełbaskami otrzymały małe nagrody niespodzianki za aktywne uczestnictwo w naprawdę pożytecznych feriach.