UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

Data publikacji: Jun 07, 2015 11:28:25 AM

Dnia 9 października 2013 roku w grono uczniów Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie zostały przyjęte dzieci klasy pierwszej. Aby dostąpić zaszczytu ślubowania, a tym samym pasowania na pierwszoklasistów, dzieci musiały zdać egzamin z dojrzałości szkolnej. Zaprezentowały się w części artystycznej potwierdzającej ich chęć do nauki i dobrego zachowania. Widząc zaangażowanie uczestników uroczystości Dyrektor Zespołu Pani Dorota Adamska dokonała aktu pasowania 24 członków klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów. Rodzice również ślubowali, że dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków. Na dowód przejścia w wiek szkolny uczniowie otrzymali honorowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice sprezentowali swym pociechom mnóstwo gier edukacyjnych, które umilą im spędzanie przerw śródlekcyjnych, a koledzy z klasy II wręczyli im maskotki. Uroczystość zakończono w miłym rodzinnym gronie przy słodkim poczęstunku.