Wycieczka do Karpacza

Data publikacji: Jun 07, 2015 6:13:11 PM

W dniu 25 czerwca 2014 r. klasy IV i V udały się na wycieczkę do Karpacza. W jej trakcie odwiedziliśmy Muzeum Zabawek, w którym uczniowie obejrzeli wystawę dawnych zabawek z różnych stron świata. Następnie grupa udała się do Świątyni Wang, Perły Karkonoszy, zabytku architektury nordyckiej z XII w. Uczniowie poznali historię jej powstania zwiedzili piękne krużganki i dzwonnicę. Na koniec dzieci odwiedziły Western City, gdzie miały mnóstwo atrakcji min. pal męczarni, strzelanie z łuku, rzut włócznią, przejażdżka kolejką oraz przejażdżka konna. Dzieci były świadkami stylizowanej scenki napadu na bank. Na koniec odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Inicjatorkami wycieczki były p. E. Turowska i p. A. Salamon. Uczniowie i opiekunowie wrócili szczęśliwie, pełni cudownych przeżyć i wrażeń.