Zajęcia pokazowe z języka angielskiego

Data publikacji: Jun 07, 2015 2:32:3 PM

13 stycznia 2014 r. zostały przeprowadzone przez p. Jolantę Kantorczyk zajęcia pokazowe z języka angielskiego dla Zespołu ds. Wdrażania Technologii Informacyjnej w Edukacji przy PCDN i PPP w Górze i nauczycieli ZSPGiP w Czerninie.

Zajęcia polegały na pokazaniu możliwości wykorzystania bazy TI w ZSPGiP w Czerninie na zajęciach j. angielskiego. Celem tych zajęć było rozwijanie umiejętności słuchania w języku obcym, budowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych, sprawne posługiwanie się narzędziami TI.

W trakcie zajęć nauczycielka wykorzystała atrakcyjne dla uczniów pomoce: platforma edukacyjna FRONTER, pracownia mobilna, strona internetowa http://learnenglishteens.britishcouncil.org (z którą nauczycielka zapoznała się na zagranicznym kursie metodycznym w Oxfordzie), prezentacja multimedialna, karty pracy, nagranie o Londynie.

Uczniowie mieli okazję poznać różne atrakcje Londynu. W przyswojeniu znanych miejsc, które warto zwiedzić w Londynie, uczniom pomagały: fotografie, quizy interaktywne, wysłuchane nagranie o wycieczce w Londynie oraz karty pracy.

Uczniowie pokazali swoje umiejętności w wykorzystaniu TI w trakcie zajęć szkolnych. Miła atmosfera, jaka towarzyszyła całym zajęciom wpływała mobilizująca na uczniów i zdobywane przez nich wiadomości.