96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Data publikacji: Jun 12, 2015 3:36:43 PM

Data 11 listopada 1918 r. ma szczególne miejsce w sercu każdego Polaka. 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stanowi doskonałą okazję, aby święto to zaprezentować i uczcić z uczniami w sposób szczególny. Pamięć i szacunek wobec pokoleń, które poświęciły życie dla Ojczyzny należy pielęgnować wśród młodego pokolenia. Uroczystość poświęcona niniejszej rocznicy odbyła się w naszej szkole dnia 13 listopada 2014 r. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia Sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. W swoim wystąpieniu uczniowie kl. II gimnazjum pod kierunkiem p. Jolanty Kantorczyk przypomnieli najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania pełnej suwerenności w dniu 11 listopada 1918 roku. W trakcie swojego występu uczniowie wykonywali dekorację szkolną, na której umieszczali najważniejsze hasła, które kojarzą im się z tym świętem. Na końcu przedstawili efekt swojej pracy, który bardzo się spodobał społeczności szkolnej. Celem przyświecającym akademii było rozwijanie zainteresowań przeszłością Ojczyzny, pogłębianie i umocnienie postawy patriotyzmu, przedstawienie jednego z najistotniejszych okresów w dziejach narodu polskiego oraz pielęgnowanie tradycji obchodzenia święta niepodległości.