Czerwony Kapturek i Teatr Pompon

Data publikacji: Jun 12, 2015 5:4:55 PM

23 marca maluchy z przedszkola i młodsze dzieci z klasy I ”a „ zobaczyły doskonale znane wszystkim dzieciom przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Wystawił je teatrzyk dla dzieci „Pompon”. Scenariusz do tego przedstawienia powstał na podstawie rymowanej wersji „Czerwonego Kapturka" napisanej przez Jana Brzechwę. Historia pozbawiona jest drastycznych scen, które pojawiają się w licznych wariantach tej popularnej bajki. Wilk jest bardziej śmieszny niż straszny a Gajowy jest tak zapracowany, że nie ma czasu na rozcinanie zwierzęcego brzucha. W spektaklu pojawiają się wesołe, melodyjne piosenki. Z tego przedstawienia, oprócz świetnej zabawy, dzieci wynoszą także naukę, żeby nie ufać nieznajomym. Dowiadują się też, że żaden człowiek ani zwierzę nie jest z gruntu złe. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się w kostiumy głównych bohaterów przedstawienia.