„Dzień Dziecka” i Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Data publikacji: Jun 13, 2015 11:43:0 AM

Dzisiejszy dzień szkolny (1 czerwca 2015 r.) upłynął nam pod hasłem „Dzień Dziecka i Ogólnopolski Głos Profilaktyki – propagowanie wspólnych, twórczych działań z zakresu profilaktyki i uzależnień. Wszystkie oddziały szkolne wraz z przedszkolakami wybijały rytm własnego serca, wolnego od uzależnień i przemocy. „Zryw Wolnych Serc” był naszym szkolnym protestem przeciwko negatywnym zachowaniom, a zwłaszcza uzależnieniom i przemocy. Następnie wszystkie grupy wiekowe rysowały tematyczne plakaty promujące zdrowe i szczęśliwe życie, wolne od uzależnień i wszechobecnej przemocy. Młodsze grupy wiekowe skupiły się na Rodzinie, która powinna być niepodważalną wartością w życiu każdego człowieka. Natomiast uczniowie starsi tworzyli prace plastyczne na boisku szkolnym i na korytarzu zgodnie z wcześniej wylosowanymi tematami. Uczniowie brali aktywny udział w zadaniu; wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane. Rzetelne zaangażowanie uczniów pokazało, że w przyszłości należy propagować tego typu akcje, które są twórczym protestem młodych ludzi wobec negatywnych zjawisk. Wykonane prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Scenariusz działań opracowały Panie Renata Glińska - opiekun Samorządu Uczniowskiego i Urszula Chudzik - pedagog szkolny, które kierowały również przebiegiem akcji.

Nie zapomniano także o ważnym święcie w dniu dzisiejszym. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom z okazji Dnia Dziecka i przekazała dla klas słodkie poczęstunki oraz wyróżniła wszystkich uczniów, którzy z powodzeniem reprezentowali szkołę w różnych konkursach. Młodsza grypa wiekowa w barwnych i atrakcyjnych strojach zaprezentowała piękny, niezwykle energetyczny taniec przygotowany pod kierunkiem Pani Marii Czyżowskiej i Pani Justyny Czyżowskiej. Koło teatralne prowadzone przez Panią Lidię Kaczor wystawiło przedstawienie na podstawie bajki „Śpiąca Królewna”. Podsumowaniem akcji był wspólny aerobik, które prowadziły uczennice klasy VI.