Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Data publikacji: Jun 12, 2015 2:16:27 PM

W od lat w czwarty poniedziałek października obchodziliśmy w nasze szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Cel akcji to zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu dzieci i młodzieży, w ich nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca. Uczniowie należący do Koła Teatralnego odwiedzali klasy I-III, IV-VI szkoły podstawowej, grupy przedszkolne oraz I-III gimnazjum aby przeczytać fragmenty wybranych utworów takich książek jak: „Mały Książę”, „Dzieci z Bullerbyn” oraz baśnie: m in. „Czapla”, „Przygody Sindbada Żeglarza”, „Mała syrenka”, „Konik polny i mrówka”. Każdy przeczytany fragment był omawiany . Uczniowie bardzo chętnie brali udział w dyskusji. Taka forma propagowania książek jest bardzo potrzebna i wzbudza ogromne zainteresowanie.