Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Ratowniczo-Gaśnicze

Data publikacji: Jun 13, 2015 11:16:38 AM

25 maja 2015 r. w Parku Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadia w Górze odbyła się V jubileuszowa edycja Młodzieżowych Manewrów Wojskowo-Ratowniczo-Gaśniczych. 21 drużyn reprezentujących szkoły oraz Hufce Pracy z terenu województwa dolnośląskiego i lubuskiego podzielono na trzy kategorie: szkoły gimnazjalne, szkoły średnie i Środowiskowe Hufce Pracy.

Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz ulicami miasta z udziałem uczestników na czele z mażoretkami ze wschowskiego zespołu „Finezja”. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Górze.

Organizatorami zawodów byli Urząd Miasta i Gminy w Górze, 1-2 Środowiskowy Hufiec Pracy w Górze, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPR w Górze, Komenda Powiatowa Policji w Górze, Zespół Szkół im. Gen. S. Kaliskiego.

Uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak transportowanie rannego na polu walki, udzielanie pierwszej pomocy, bieg z przeszkodami, rzut granatem, przeprawa, konkurencja strażacka czy strzelanie z karabinku pneumatycznego.

W kategorii szkół gimnazjalnych naszą Szkołę reprezentowała drużyna przygotowana przez Panią Ewę Miłaszewicz i Pana Piotra Brojka w składzie: Nikol Muszyńska, Ewelina Dereń, Krzysztof Wołowski i Adrian Szankowski, która zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody indywidualne, dyplom oraz statuetkę.

Uczestnicy manewrów mieli okazję do dobrej zabawy w imię zasad fair play, ale również sprawdzenia swoich umiejętności jak i promowania sportów obronnych.

Gratulujemy sukcesu!