Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Data publikacji: Jun 12, 2015 3:41:25 PM

20 listopada w naszym kraju po raz pierwszy obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Data ma podwójne znaczenie, ponieważ tego dnia minęła 25 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj na całym świecie nazywana jest Konstytucją Praw Dziecka. We wszystkich klasach prowadzone były zajęcia n/t wiedzy o prawach dziecka. Zajęcia przebiegały różnie w zależności od klas i grup wiekowych. Analizowano wierszyki i opowiadania o prawach dziecka, były też prace plastyczne. W klasach starszych uczniowie skupili się na prezentacjach i dyskusjach wokół Praw Dziecka i Człowieka. Uczniowie klasy II gimnazjum (oprócz zajęć z wychowawcą) na spotkaniu z pedagogiem na wesoło interpretowali prawa dziecka i człowieka w formie kalambury. Natomiast Uczniowie klasy III gimnazjum sami przeprowadzili urozmaiconą lekcję wokół Praw i Wolności Dziecka i Człowieka. Uczennice gimnazjum wykonały tematyczne plakaty i przybliżyły cytaty o życzliwości, ponieważ rokrocznie dzień 21listopada przebiega pod hasłem Dnia Życzliwości. Ponadto szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia. Najciekawsze prace uczniów zostały odesłane do organizatorów konkursu.