„Ogólnopolskie Wybory Książek”

Data publikacji: Jun 12, 2015 4:43:37 PM

W dniach 25 i 27 luty w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie zostały przeprowadzone „Ogólnopolskie Wybory Książek”. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki w Szkole Online”. Patronem wyborów jest Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Uczniowie z każdej grupy wiekowej otrzymali specjalne karty do głosowania wpisując na nie tytuły oraz nazwiska autorów ulubionych książek, ale nie lektur. Swoje głosy uczniowie wrzucali do przygotowanej wcześniej urny wyborczej. W głosowaniu pomagały dzieciom uczennice z III klasy gimnazjum Martyna i Ewelina. Dla uczniów było to wielkie przeżycie, gdyż po raz pierwszy uczestniczyli w głosowaniu. Uczniowie podeszli do tego bardzo poważnie, a sprawozdanie z tego przedsięwzięcia zostało przesłane do redakcji czasopisma „Biblioteka w Szkole”.