Data publikacji: Jun 12, 2015 4:54:29 PM

Jak co roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. św. Huberta w Czerninie stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. W tym roku uroczystość pasowania odbyła się pod hasłem „Spotkanie z policjantem”. Gościliśmy przedstawicielki Powiatowej Komendy Policji w Górze. Panie policjantki przedstawiły dzieciom pracę policjanta. Jedna z Pań przeczytała książkę pt. „Na pomoc! Na pomoc! Policja”. Dzieci w rozmowie z policjantkami wykazały się ogromną wiedzą na temat ruchu drogowego a także pracy policji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty takie jak: kajdanki, tonfa (pałka wielofunkcyjna) i czapka policjanta. Zapoznały się z pojazdem policyjnym, który patroluje nasze drogi. Najmłodsi czytelnicy otrzymali prezenty w postaci książki oraz słodkiego batonika ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci na zakończenie zaprezentowały piosenki o ruchu drogowym. Serdecznie pożegnaliśmy naszych gości, którzy zapewnili nas o ponownym spotkaniu. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.