Rodzinnie w klasie II

Data publikacji: Jun 13, 2015 12:6:51 PM

Uczniowie klasy II godnie uczcili Dzień Matki. Do uroczystości przygotowywali się z pełnym zaangażowaniem, dlatego też Mamusie były dumne ze swych pociech. A niespodzianek było wiele: piękna część artystyczna, słodki poczęstunek oraz własnoręcznie wykonany upominek. Sala lekcyjna oraz korytarz również przybrały uroczysty wystrój. Dzieci wykonały portrety mam, ułożyły i napisały wesołe rymowanki, wycięły kwiaty i motyle.

Kontynuacją tematyki rodzinnej była wspólna wycieczka do Poznania. Zarówno dzieci jak i rodzice dowiedzieli się wiele ciekach rzeczy na temat przeszłości Poznania, obejrzeli koziołki na wieży Ratusza, usłyszeli hejnał grany przez trębacza, podziwiali piękne, zabytkowe kamieniczki, w skupieniu słuchali przewodnika w poznańskiej Katedrze.

Następnie oddali się rekreacji na obiekcie Malta, gdzie podróżowali kolejką wąskotorową, podziwiali dzikie zwierzęta w ZOO. Najwięcej jednak radości sprawiły dzieciom (a może i rodzicom) zjazdy na pontonach.

Pełni wrażeń i bardzo zmęczeni wrócili cali i zdrowi do Czerniny.