SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Data publikacji: Jun 12, 2015 4:37:16 PM

Edukacja przyrodnicza ma m.in. przybliżyć dzieciom środowisko naturalne, ukształtować jego właściwy stosunek do roślin i zwierząt. Aby uatrakcyjnić nauczanie zaprosiliśmy do nas panią Barbarę Chrystman-Kurzawę, przedstawicielkę Nadleśnictwa Góra Śląska, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III SP. Tematem zajęć było „Dokarmianie zwierząt w czasie zimy”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek. Dowiedziały się wielu nowinek o życiu borsuka, lisa, wiewiórki, a także niektórych gatunków ptaków. Maluchy chętnie dzieliły się swoją wiedzą, której ogrom mile zaskoczył naszego gościa. W nagrodę za aktywność dzieci otrzymały od pani Basi kolorowe, karnawałowe ołówki. DZIĘKUJEMY!