Wycieczka do Góry na przedstawienie teatralne „W tajemniczej Krainie Krasnali”

Data publikacji: Jun 12, 2015 6:38:45 PM

Czy bajki mogą się poplątać? Czy smerfy mogą być duże jak ludzie?

Czy na świecie żyją ogromne, strachliwe króliki? Czy troll może zrobić zamieszanie? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z klas Ia, Ib i przedszkola, które uczestniczyły w ciekawym przedstawieniu organizowanym przez Dom Kultury w Górze.

Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice.

Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały słodycze i upominki. Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi.

Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali.