WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU

Data publikacji: Jun 29, 2015 2:12:28 PM

W dniach 22-24 czerwca 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum i VI szkoły podstawowej oraz chętni uczniowie klas V szkoły podstawowej, I i II gimnazjum wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Złotego Stoku.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu młodzież wraz z opiekunami i panią przewodnik udała się do kopalni złota, gdzie zwiedzano podziemne korytarze z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Na terenie kopalni młodzież miała możliwość sprawdzić się w płukaniu złota. Na specjalnych tacach dzieci między piaskiem szukały drobinek metalu przypominającego złoto. Następnie uczniowie w podziemiach kopalni zagrali w grę strategiczną Laser Tag-paintball elektroniczny oraz mieli możliwość postrzelania z łuku. Apogeum stanowił spływ łodzią – atrakcyjna podróż zalanymi chodnikami kopalni. Atrakcje te dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń.

Drugiego dnia po śniadaniu odbyła się wyprawa po złoto i przygodę. Uczniowie udali się szlakiem turystycznym w poszukiwaniu złotodajnych rud arsenowych. Było to niezmiernie ciekawe dydaktyczno-turystyczne wydarzenie. Po południu tego samego dnia starsza grupa wyruszyła na poligon w celu zagrania w paintball, a młodsza grupa wiekowa udała się do mini-zoo, gdzie podziwiano rozmaite gatunki zwierząt, następnie możliwość wypróbowano swoich sił podczas jazdy konnej.

Dzień trzeci rozpoczął się od zwiedzania średniowiecznego parku techniki, gdzie największą atrakcją było spotkanie z katem oraz zwiedzenie tunelu strachu. Na zakończenie chętni uczniowie oraz opiekunowie sprawdzali swoje możliwości wspinaczkowe na sztucznej ściance alpinistycznej, oczywiście pod bacznym okiem instruktora.

Po otrzymaniu atrakcyjnych upominków i certyfikatów poszukiwaczy złota cała grupa pełna wrażeń i miłych wspomnień udała się w drogę powrotną do domu.