„Śpiąca Królewna”

Data publikacji: Jun 12, 2015 7:53:15 PM

Z okazji Dni Oświaty, Książki i Prasy Koło Teatralne działające w naszej szkole pod kierunkiem pani Lidii Kaczor wystawiło przedstawienie na podstawie bajki Jana Brzechwy pt: „Śpiąca Królewna”. W doborze strojów pomogły nam panie Maria Czyżowska i Renata Woźny. Grupa uczniów przedstawiła dwóm grupom przedszkolnym i klasie Ia szkoły podstawowej swoje umiejętności aktorskie zdobyte podczas zajęć Koła Teatralnego. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie takie jak: wróżki, król, królowa, księżniczka, książę, gości oraz narratorów. Maluchy miały możliwość spotkania się z „żywym aktorem” oraz posłuchania historii księżniczki, w którą wcieliła się Nicol. Ukłuła się wrzecionem i zasnęła na sto lat, bo tak mówiło zaklęcie złej wróżki. Wraz z Nią zasnął dwór cały. Obudzić ze snu mógł ją tylko książę młody - w rolę, którego wcielił się Jakub. I tak się stało. Obudził ze snu księżniczkę młodzieniec i wszystkich dworzan wraz z Nią. W nagrodę młodzieniec poślubił piękną księżniczkę. Wyprawiono wesele i wydano ucztę. Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przedstawienia włączyli się do wspólnej zabawy.