97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Data publikacji: Nov 12, 2015 12:45:42 PM

Dnia 10 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy II Gimnazjum, pod kierunkiem wychowawcy p. Joanny Jabłońskiej-Panek, wsparci przez koleżanki i kolegę z klasy III Gimnazjum oraz IV Szkoły Podstawowej, przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, podkreślający podniosłość tych wydarzeń w życiu każdego Polaka. Recytacje utworów poetyckich zostały uzupełnione pieśniami patriotycznymi oraz prezentacją multimedialną przypominającą kluczowe wydarzenia tych czasów. Na koniec wspólnie odśpiewano „Rotę” oraz hymn.

Podniosłe wydarzenia w historii naszego państwa oraz ich celebrowanie, przypominają nam współczesnym Polakom, jak wiele zawdzięczamy przodkom, ich poświęceniu i niezłomnym postawom względem zaborców i wrogów. Uczą patriotyzmu, szacunku do historii i kultury Narodu Polskiego, byśmy pamiętali, że „… wolność to jest tyle, ile nas poległo, i wolność to jest tyle, ile nas dziś żyje”.

(J. Jabłońska-Panek)