„Bank z klasą”

Data publikacji: Mar 11, 2016 12:7:40 PM

Uczniowie klas IIa i IIb biorą udział w programie „Bank z klasą. Cała wiedza o bankowości”. Dzieci przy pomocy pracowników banku Credit Agricole odkrywają tajemnice świata finansów, zdobywają wiedzę na temat bankowości i przedsiębiorczości. Zyskują nowe umiejętności poprzez zabawę i doświadczanie. Uczą się oszczędzania, gospodarowania własnym majątkiem, a także szacunku do pieniędzy. W czasie wizyty w banku miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy bankowców, poznały urządzenia ułatwiające ich pracę np. liczarkę do banknotów. Zobaczyły m.in., jak działa monitoring. Podczas zajęć poznają nowe słownictwo, takie jak konto bankowe, karta do konta, kredyt, bankowość elektroniczna, lokata, odsetki itp. W dzisiejszych czasach orientacja w dziedzinie finansów to ważna i potrzebna umiejętność, dlatego kształtowanie nawyku rozsądnego gospodarowania pieniędzmi już od najmłodszych lat ułatwi dzieciom start w dorosłe życie.

(R. Woźny)