Baśń o Królowej Śniegu

Data publikacji: Feb 17, 2016 6:27:12 PM

Trudno wyobrazić sobie świat bez bajek i baśni. We wspaniały świat baśniowych opowiadań wprowadza nas J. Ch. Andersen. We wtorek 16 lutego uczniowie klas I-III udali się do Domu Kultury w Rawiczu, by obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Baśń o Królowej Śniegu”, które powstało na podstawie baśni słynnego pisarza, a przygotowane było przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Jest to historia okrutnej królowej, która porywa Kaja i doprowadza do zmiany jego serca w bryłkę lodu oraz odważnej Gerdy, dzięki której miłość i przyjaźń pokonają największe zło. W trakcie spektaklu uwaga dzieci zwrócona została na świat wartości, rozgraniczenie dobra i zła, a także pozytywy działania zespołowego.

(R. Woźny)