Czytania z projektu MEN „Książki naszych marzeń”

Data publikacji: Apr 15, 2016 9:17:15 AM

W związku z realizacją programu MEN „Książki naszych marzeń” uczniowie z klas młodszych odwiedzili Filię biblioteki w Czerninie. Pani Teresa z Dyskusyjnego Klubu Książki przeczytała dzieciom bajkę pt. „Franklin i zaginiony kotek”. Bajka ta opowiada o Franklinie i jego przyjaciołach, którzy lubili bawić się w detektywów. Pewnego dnia zaginęła kotka Micia i Franklin zorganizował akcję odnalezienia kotki - przyjaciele ruszyli na pomoc żółwince. Dzieci stwierdziły, ze trzeba sobie pomagać i być dla siebie życzliwym. Franklin był bardzo koleżeński i tego możemy się uczyć od niego i Jego przyjaciół. Pani Lidka pokazała wszystkim kilka nowości książkowych, które warto przeczytać. Na zakończenie dzieci otrzymały od Pani Lidii Borysowskiej zakładki. Wszyscy podziękowaliśmy za miłą wizytę.

(L. Kaczor)