„Doskonałe Mleko” – Rozmach życia z kartonika!

Data publikacji: Apr 14, 2016 7:20:32 PM

Mleko jest pierwszy pożywieniem człowieka i do tej pory nie znaleziono produktu, który w pełni mógłby je zastąpić.

Nasz szkoła bierze w udział w Programie „Doskonałe Mleko w Szkole” zorganizowanym przez, powstałą w 2000 r., fundację „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”. Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

W ramach tego programu 13 kwietnia 2016 r. odbyło się „Spotkanie z Mistrzami”, które miało na celu podzielenie się doświadczeniami z realizacji mlecznego programu oraz podziękowanie szkołom za zaangażowanie się w promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Bohaterami spotkania byli wybitni sportowcy: Józef Łuszczka – mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti w 1978 r. na dystansie 15 km; Józef Jarząbek – trenera TS Wisła Zakopane, Łukasz Rutkowski– brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 r. w skokach narciarskich, Dawid Jarząbek – młodzieżowy reprezentant Polski w skokach narciarskich, Kacper Jarząbek – junior TS Wisła Zakopane oraz z Prezes hurtowni nabiału „Dars” ze Wschowy Dariusz Adamczak. Uroczystość uświetniła swoja obecnością Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska oraz dyrektorzy szkół, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

W trakcie spotkania zaplanowanych było wiele atrakcji – w pierwszej kolejności o swojej karierze sportowej opowiedział Józef Łuszczek – pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich, następnie o swojej przygodzie ze sportem mówił Łukasz Rutkowski – wielokrotny reprezentant Polski w skokach narciarskich. Pomiędzy prezentacjami odbywały się również konkursy z nagrodami z wiedzy z zakresu „Doskonałe Mleko w Szkole”, jak i z ciekawych informacji przekazanych wcześniej przez Mistrzów. Nie lada gratką dla wszystkich był pokaz treningu skoczków narciarskich prowadzony przez trenera TS Wisła Zakopane Józefa Jarząbka.

Można śmiało powiedzieć, że dzisiejsze „Spotkanie z Mistrzami” było niezapomnianym czasem spędzonym w mleczno-sportowej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy delektowali się smakiem jogurtu BiFi.

(E. Miłaszewicz)