DWIE DOROTKI

Data publikacji: Dec 16, 2015 10:35:49 AM

14 grudnia, na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Górze, przyjechał do szkoły teatrzyk ART-RE z Krakowa. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III obejrzały w wykonaniu artystów spektakl oparty na znanej dzieciom bajce J. Porazińskiej „Dwie Dorotki”. Dzieci włączone do wspólnej zabawy mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i wiele się nauczyć. Przede wszystkim tego, że każdy człowiek dobry, uczynny, pracowity może być w życiu wynagrodzony i doceniony przez los. Nie można tego powiedzieć o ludziach leniwych, chciwych – ci nie mogą służyć dobrym przykładem dla nas. Aktywność dzieci, barwna sceneria, brawa ze strony najmłodszej widowni stworzyły miłą atmosferę podczas występu aktorów w naszej placówce.

Dziękujemy pani dyrektor Biblioteki Miejskiej za miły prezent z okazji świąt.

(K. Garbacz)