Data publikacji: Jun 02, 2016 8:53:47 AM

Aby w miłej i beztroskiej atmosferze spędzić Dzień Dziecka, uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę. Chcąc połączyć miłe z pożytecznym, było to wyjście nad staw. Dzieci utrwalały sobie nazwy roślin wodnych, rozpoznawały zwierzęta żyjące nad wodą i w wodzie. Wszyscy chętnie karmili ryby, które z chęcią podpływały bliziutko i szeroko otwierały swoje pyszczki tak, jakby chciały coś dzieciom powiedzieć… A mówią, że dzieci i ryby głosu nie mają... Dłuższy pobyt w tym uroczym miejscu uniemożliwiała jednak pogoda. Zbierające się ciężkie chmury zmusiły wycieczkowiczów do szybkiego powrotu do kochanej szkoły. Tam degustowały lody ufundowane przez Radę Rodziców i słodkości, chociaż mało zdrowe, ale jednak pyszne.

(B. Wiśniewska)