Festiwal Piosenki Rozrywkowej Obcojęzycznej

Data publikacji: Feb 22, 2016 6:34:10 AM

Uczniowie z klasy VI i uczeń kl. II b reprezentowali naszą szkołę w II Festiwalu Piosenki Rozrywkowej Obcojęzycznej organizowanej przez Dom Kultury w Górze w dniu 21 lutego 2016 r. Głównym celem festiwalu była popularyzacja piosenki obcojęzycznej, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami. Bardzo ważnym zadaniem festiwalu było również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę. Przygotowani przez p. Jolantę Kantorczyk uczniowie zaprezentowali się w piosenkach: Dominik Walęga – „Nossa, Nossa”, Mikołaj Chmiel – „Golden Boy”, a Julia Iskra i Adrianna Wysocka przy akompaniamencie gitary Maćka Wysockiego – „Love yourself”. Festiwal okazał się dużym sukcesem. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, duże umiejętności językowe oraz zdolności muzyczne. Gratulujemy uczniom zdobytych statuetek, a rodzicom naszych artystów dziękujemy za wspólne spędzenie czasu w niedzielne popołudnie.

(J. Kantorczyk)