II Gminny Konkurs Ekologiczny „Święto Polskiej Niezapominajki”

Data publikacji: May 08, 2016 6:0:53 PM

W dniu 6 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze odbył się turniej pod hasłem „Święto Polskiej Niezapominajki”. Zaproszonych gości oraz reprezentacje sześciu szkół z gminy Góra powitała dyrektor szkoły pani Bożena Domańska. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły reprezentujące klasy IV-VI ze szkół podstawowych w Czerninie, Glince, Ślubowie, Witoszycach oraz SP1 i SP3 z Góry. Uczniom dopingowali ich opiekunowie. Każda z drużyn przedstawiła wykonany wcześniej plakat o tematyce ekologicznej. Konkurencje stwarzały możliwość zaprezentowania przez uczniów umiejętności przyrodniczych, matematycznych, artystycznych oraz logicznych. Uczestnicy turnieju doskonale bawili się rozwiązując zadania i krzyżówki. Rywalizacja przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Nasza drużyna pod opieką pani Anny Salamon w składzie Kaja Kirkiewicz, Patryk Nojman oraz Maciej Wysocki zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy uczniom i opiekunowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

(A. Salamon)