II GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

Data publikacji: May 21, 2016 5:59:37 PM

Dnia 20 maja w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „W pogoni za świętym Hubertem - ptaki naszych pól i łąk”. Zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły pani Dorota Adamska. W skład komisji konkursowej weszli: pani Magdalena Głuszko – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, pani Barbara Chrystman-Kurzawa - Przedstawiciel Nadleśnictwa Góra Śl., pan Jerzy Jancelewicz – Przedstawiciel Kół Łowieckich, pani Katarzyna Staniszewska – nauczyciel biologii, pani Ewa Niewiarowska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Konkurs składał się z części teoretycznej i sportowej podczas których rywalizowało ze sobą 5 drużyn. Zadania przyrodnicze i sprawnościowe obejmowały zagadnienia programowe klas I-III szkoły podstawowej. Po wyczerpujących konkurencjach I m-ce zajęła drużyna z Czerniny, II m-ce drużyna z Witoszyc, III m-ce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze. Dwa kolejne miejsca zajęły drużyny ze szkół w Ślubowie i Glince.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Góry p. Irena Krzyszkiewicz, Koła Łowieckie, Okręgowa Rada Łowiecka w Lesznie oraz Nadleśnictwo Góra Śląska. O poczęstunek zadbali rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę.

(R. Woźny)