Internetowy Teatr TVP

Data publikacji: Dec 18, 2015 6:36:48 PM

Dnia 16 grudnia 2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum po raz drugi wzięli udział w realizacji projektu „Internetowy Teatr TVP” dla szkół. Obejrzeliśmy transmisję internetową z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie sztuki pt. „Narodziny Fryderyka Demuth”.

To spektakl, w którym reżyser Maciej Wojtyszko prezentuje w niebanalny sposób postaci znane z kart historii – Karola Marksa i Fryderyka Engelsa – ukazując ich życie prywatne i stawiając pytania o formułowane w traktatach idee.

Scenografię przygotowała Justyna Łagowska, muzykę Bolesław Rawski, zaś w rolach głównych wystąpili Marcin Sianko (Marks), Grzegorz Mielczarek (Engels), Karolina Kamińska

i Dominika Bednarczyk.

Uczniowie naszego gimnazjum z uwagą śledzili losy bohaterów sztuki, zwracając uwagę na realizm scenografii i grę aktorską. Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje Internetowego Teatru TVP…

(J. Jabłońska-Panek)