Jak zostać strażakiem?

Data publikacji: Apr 26, 2016 10:57:26 AM

Jak zostać strażakiem? Na to pytanie i inne grupa przedszkolna i uczniowie klasy Ia SP szukali odpowiedzi, nie gdzie indziej jak w naszej czernińskiej strażnicy, gdzie zaprosili ich strażacy OSP przy współpracy z rodzicami dzieci. Chłopcy i dziewczynki dowiedzieli się na czym polega praca strażaka, mieli okazję zobaczyć sprzęt jakim dysponuje nasza jednostka, między innymi przymierzali strój strażacki, trzeba przyznać, że „trochę” za duży, … Z relacji panów wynika jasno, że są bohaterami, chociaż oni poprzez swoją skromność tak nie twierdzą. My wiemy, że tak jest, bo ratują życie ludzi, zwierząt oraz nasz dobytek. Było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, herbatka,… Nie chciało się wracać do szkoły, ale strażaków i nas wzywały obowiązki. Byliśmy zadowoleni, pełni wrażeń, a nasze spotkanie zakończyliśmy podróżą prawdziwymi wozami strażackimi. Dziękujemy za zaproszenie, gościnę i wiemy już więcej o trudnym, ale pięknym zawodzie. Spora grupa chłopców i dziewczynek deklarowała się, że w przyszłości zostaną strażakami, mamy nadzieję, że dotrzymają słowa.

(M. Czyżowska)