KOLĘDOWY CZAS

Data publikacji: Dec 22, 2015 6:57:6 PM

Ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed przerwą świąteczną tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest w miłej, przedświątecznej atmosferze. Klasy I-III zgodnie z podstawą programową organizują klasowe spotkania wigilijne. Dzieci utrwalają sobie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, nakrywają do stoły nie zapominając o sianku pod obrusem, dzielą się opłatkiem i wspólnie kolędują. Starsi uczniowie spotkania takie odbywają w czasie lekcji z wychowawcą. Cała społeczność szkolna natomiast spotyka się podczas jasełek, których tegoroczne hasło brzmiało: „Jeśli się uśmiechasz i rękę podajesz bratu - to znak, że jest Boże Narodzenie”. Jasełka przygotowali członkowie Koła Małego Aktora „Żak” pod kierunkiem pani Renaty Stępień-Chmiel i pani Renaty Woźny oraz Koła Teatralnego z opiekunem panią Lidią Kaczor. Podczas spotkania podsumowany został także konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Laureaci zostali nagrodzeni upominkami świątecznymi wręczonymi przez panią Joannę Krzyszkiewicz-Stojanowską - organizatorkę konkursu. Dzieci, młodzież gimnazjalna i nauczyciele wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki oraz składali sobie świąteczne życzenia.

A więc wszystkiego dobrego i do zobaczenia w Nowym 2016 Roku.

(B. Wiśniewska)