Kraków – Zakopane - Wieliczka

Data publikacji: Jun 23, 2016 6:14:52 PM

Uczniowie klas I-III gimnazjum i klasy VI szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.

Pierwszym punktem programu było 4 godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, podczas którego młodzież zobaczyła Wawel - Katedrę z grobami i Dzwon Zygmunta, Trakt Królewski, Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza. Po wyczerpującym dniu grupa wraz z opiekunami p. Edytą Turowską, p. Jolantą Kantorczyk i p. Anetą Zmudą udała się na nocleg do Białego Dunajca.

Kolejnego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer przez Tatrzański Park Narodowy Doliną Kościeliską. Tam zwiedzili Jaskinię Mroźną i w drodze powrotnej zakupili w Bacówce pyszne owcze oscypki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zimowej stolicy Polski - Zakopanego, gdzie zobaczyli m.in. Krupówki i Sanktuarium na Krzeptówkach.

Ostatnim punktem programu wycieczkowego było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Grupa wycieczkowa wraz z przewodnikiem pokonała ponad czterokilometrowy dystans na głębokości 135 metrów. Tam zwiedzili m. in. piękną kaplicę św. Kingi, zobaczyli wspaniałe figury wykonane z soli, poznali historię kopalni. Uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek.

Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń oraz niezapomnianych chwil szczęśliwie wrócili do domu.

(E. Turowska)