„Książki naszych marzeń”

Data publikacji: Jan 14, 2016 10:55:47 AM

To już kolejny raz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mogli wziąć udział w spotkaniu pod hasłem „Bajki rozśmieszajki”. Realizując projekt MEN „Książki naszych marzeń” uczennice gimnazjum Ola i Weronika przeczytały dzieciom fragmenty książki „Cudaczek - Wyśmiewaczek”. To historia dziewczynki, która obrażała się na wszystkich, a szczególnie na koleżanki i kolegów w szkole, mamę, tatę i babcię. Mieszkał w jej włosach niesforny stworek Cudaczek - Wyśmiewaczek, który namawiał dziewczynkę, aby się obrażała się na wszystkich dokoła. Czerpał z tego wiele radości, a ze szczęścia rósł i pęczniał. Dzieci doszły do wniosku, że nie należy się denerwować, obrażać i wyśmiewać innych, aby nie hodować takich właśnie Cudaczków - Wyśmiewaczków.

(L. Kaczor)