Muzyka latynoamerykańska

Data publikacji: May 12, 2016 9:24:15 AM

Po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy muzyków odwiedzających naszą szkołę w ramach koncertów umuzykalniających. Tym razem byli to Anita i Pedro, którzy przyjechali z Dominikany i Kuby. Jak przystało na pochodzenie, przedstawili uczniom klas I-III oraz przedszkolakom gorące rytmy latynoamerykańskie. Dzieci razem z artystami wyklaskiwali rytmy, uczyli się ruchów odpowiednich dla salsy czy bachaty (tak nazywają się tańce z regionu Morza Karaibskiego). Bachata (czyt. baciata), – rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu. Uczniowie poznali także instrumenty muzyczne takie jak bębny i bongosy. Te ostatnie to połączone ze sobą na stałe bębenki, które wydają dwa rodzaje dźwięków; wyższe i niższe i nadają rytm tańcom. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem i był odbierany przez dzieci bardzo żywiołowo. (Jak to przy muzyce latynoamerykańskiej!).

(B. Wiśniewska)