Nasi uczniowie w Dolnośląskiej Olimpiadzie Biologicznej i Geograficznej

Data publikacji: Jan 11, 2016 12:54:18 PM

W grudniu w naszej szkole odbyły się dwie olimpiady wiedzy: Geograficzna i Biologiczna. Testy zawierały 40 pytań. W Olimpiadzie Geograficznej test był jednokrotnego wyboru i zawierał wiedzę z geografii fizycznej oraz znajomości mapy. Natomiast test z Olimpiady Biologicznej był wielokrotnego wyboru i zawierał wiedzę wykraczającą poza podstawę programową biologii.

W Dolnośląskiej Olimpiadzie Geograficznej w I etapie szkolnym z całego Dolnego Śląska brało 113 szkół. Do drugiego etapu awansowało 321 osób w tym nasza uczennica I klasy Karolina Dąbkowska.

Natomiast w III Olimpiadzie Biologicznej brało też ponad 100 szkół z Dolnego Śląska i do etapu drugiego zakwalifikowało się 332 osoby w tym dwóch uczniów klasy III Janusz Willman i Maciej Zarzycki. Uczniów do obu olimpiad przygotowywała pani Anna Salamon.

Gratulujemy uczniom i z niecierpliwością czekamy na ich wyniki w drugim etapie.

(A. Salamon)