Projekt „Książki Naszych Marzeń”

Data publikacji: Feb 19, 2016 6:57:59 PM

Uczniowie klas IV-VI SP aktywnie włączyli się w projekt „Książki Naszych Marzeń”. W grudniu i styczniu realizowali zadania wyznaczone przez koordynatora. Klasa IV przygotowała ilustracje do lektury „Pinokio” C. Collodiego, klasa V zaangażowała się w głośne czytanie fragmentów powieści „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaine’a. Uczniowie klasy VI wybrali powieść „Ania z Zielonego Wzgórza” L. Maud Montgomery i wcielili się w postacie Ani, Diany, Maryli, Pani Barry oraz narratora i w formie dramy przedstawili fragment pt.”Nieudany podwieczorek” na forum klasy.

Wszystkim humory dopisywały i zgodnie stwierdzili, że takie formy pracy z lekturami są ciekawe, pozwalają lepiej poznać teksty i wczuć się w role bohaterów.

Koordynatorem projektu jest p. Lidia Kaczor, zaś za realizacje poszczególnych zadań odpowiadały p. E. Turowska i J. Jabłońska-Panek.

(J. Jabłońska-Panek, E. Turowska)