Spotkanie z przedstawicielami Technikum TEB Edukacja

Data publikacji: Feb 24, 2016 11:19:20 AM

23 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Technikum TEB Edukacja mieszczącego się w Lesznie na ul. Dąbrowskiego 3 B.

W spotkaniu z paniami wzięli udział uczniowie klas I-III gimnazjum. Młodzież była bardzo zainteresowana przedstawioną im ofertą. A jest w czym wybierać. Kształcić się mogą w następujących kierunkach: technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik organizacji reklamy z elementami grafiki komputerowej, technik optyk, fototechnik, technik ekonomista z certyfikatem Microsoft.

Wybierają dowolny kierunek kształcenia w Technikum TEB Edukacja, oprócz zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zawodem uczniowie zrealizują program przedmiotów ogólnokształcących oraz odbywają praktyki zawodowe.

Dodatkowym atutem tego Technikum są profesjonalne pracownie wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, praktyczna nauka zawodu, indywidualne podejście do ucznia, zajęcia w małych grupach, ciekawie prowadzone lekcje.

Gimnazjaliści, którzy do tej pory mieli dylemat czy wybrać Liceum Ogólnokształcące, czy może Technikum po dzisiejszym spotkaniu uświadomili sobie, iż pracodawcy szukają fachowców a nie osób, które muszą uczyć się od podstaw zawodu. Uczniowie Technikum mają te same przedmioty ogólnokształcące jak w Liceum, a 50 % zajęć zawodowych odbywa się w formie praktyk.

Entuzjazm młodzieży pozwala mi zaliczyć dzisiejsze spotkanie do bardzo udanych. Niecierpliwie czekamy na kolejne.

(J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)