Trzymaj formę – Zdrowe śniadanie

Data publikacji: Oct 28, 2015 8:44:56 AM

Przy kolejnej już edycji akcji „Trzymaj formę” klasa czwarta, po zapoznaniu się na lekcjach przyrody z zasadami prawidłowego żywienia, przygotowała zdrowe śniadanie.

Jest to absolutna podstawa jeśli chodzi o prawidłowe odżywianie się. Niejednokrotnie słyszeliście pewnie, że jest to najważniejszy posiłek dnia. Nie ma w tym nic przesadzonego. Zdrowe śniadanie powinno pokrywać około 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Oznacza to, że ma być pożywne, ale nie ciężkostrawne. Ważne jest także, aby było bogate w błonnik, który zapewnia uczucie sytości na dłużej, przyśpiesza przemianę materii oraz pozwala na szybszą eliminację niestrawionych resztek pokarmu.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały kanapki używając tylko produktów zdrowych, nie dodając soli ani przypraw. Całą pracę nadzorowały pani Anna Salamon i pielęgniarka szkolna Małgorzata Mamet.

Po zakończeniu przygotowywania posiłku uczniowie z wielkim apetytem spożyli swoje zdrowe śniadania.

(A. Salamon)