Turniej pożarniczy

Data publikacji: Feb 01, 2016 1:58:18 PM

29 stycznia 2016 roku w Górze odbył się gminny etap eliminacji ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu gminy Góra. Zmagania otworzyła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wraz z Komendantem Gminnym OSP w Górze Andrzejem Wałęgą, Sekretarzem OSP w Górze Eweliną Baran oraz sędzią konkursu – przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze – st. kpt. Marcinem Klefasem. Eliminacje miały charakter dwuetapowy – pierwszym z nich była część pisemna, która wyłoniła najlepsze osoby do etapu ustnego. Naszą Szkołę reprezentowały trzy osoby: Maciej Wysocki (szkoła podstawowa) oraz Kinga Matuszewska i Mateusz Marszałek (gimnazjum). Po zaciętej rywalizacji I m-ce udało się zdobyć Maciejowi Wysockiemu, zaś w grupie gimnazjalnej III m-ce zajął Mateusz Marszałek. Zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

(P. Brojek)