Udział w dniach otwartych Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze

Data publikacji: May 04, 2016 9:6:58 AM

27 kwietnia uczniowie klasy III Gimnazjum wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Stojąc przed wyborem dalszego kształcenia, mieli możliwość zapoznania się z ofertą Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W punkcie informacyjnym gimnazjaliści otrzymywali ulotki z ofertą edukacyjną szkoły i gadżety reklamowe szkoły.

Następnie pod opieką uczniów i nauczycieli byli oprowadzani po szkole, poznając pracownie lekcyjne i specjalistyczne.

Młodzież gimnazjalna mogła także odwiedzić zorganizowane na auli stoiska prezentacyjne poszczególnych zawodów w technikum. Skorzystać z usług fryzjerek, które wykonywały stylizacje fryzur i skosztować wypieków i potraw przygotowanych przez piekarzy i kucharzy.

W salach lekcyjnych miały miejsce prezentacje, instruktaże i pokazy, ściśle związane z działalnością edukacyjną i prowadzonymi kierunkami kształcenia.

Na korytarzu zorganizowane zostało stanowisko zawodowe związane z kierunkiem technika informatyka, gdzie uczniowie rozkręcali i przeprowadzali demontaż komputerów.

W innym miejscu uczniowie technikum w zawodzie technik budownictwa prezentowali swoje umiejętności murarskie. Gimnazjaliści wzięli również udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę na temat zaprezentowanej oferty szkoły.

Dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Młodzież była bardzo zadowolona i zainteresowana ofertą szkoły.

(J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)