Uroczystość pasowania na gimnazjalistę

Data publikacji: Nov 03, 2015 7:28:53 PM

3 listopada 2015 roku uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum w Czerninie. Uroczystość miała w tym roku szkolnym wyjątkowy charakter, ponieważ odbyła się w dniu imienin patrona szkoły św. Huberta.

Zanim nastąpiło ślubowanie oraz pasowanie na gimnazjalistę, pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, podczas której wcielili się w różne postacie, a wróżka przepowiadała im dalszą szkolną przyszłość.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się właściwa część uroczystości. Na środek wystąpili odświętnie ubrani uczniowie klasy pierwszej, którzy złożyli przysięgę. Ślubowali godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę, dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności. Następnie zostali przez panią dyrektor pasowani na Gimnazjalistów. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz wręczone im zostały słodkie upominki.

Dyrekcja, nauczyciele i starsi koledzy życzą młodym gimnazjalistom powodzenia i wielu sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.

(E. Turowska)