Warsztaty językowe z native speakerem w Poznaniu

Data publikacji: Dec 17, 2015 7:56:52 AM

Dnia 15 grudnia 2015 r. grupa 16 uczniów z klas 4-6, pod opieką pań Jolanty Kantorczyk i Lidii Kaczor, uczestniczyła w interaktywnych warsztatach językowych z native speakerem. Główną rolę podczas warsztatów odgrywały Stany Zjednoczone, a prowadziła je rodowita Amerykanka - Cassandra Moselle z firmy Nauka Bez Granic. Cassandra pochodzi z Seattle, gdzie studiowała między innymi aktorstwo, obecnie mieszka i pracuje we Włoszech. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyła podczas letnich obozów, nauczając języka angielskiego poprzez zajęcia muzyczne, dramę i rękodzieło. Tryskająca entuzjazmem, z tysiącem kreatywnych pomysłów na naukę poprzez zabawę „zaraża” pozytywnie do mówienia po angielsku. Cassandra przeprowadziła dwa warsztaty: „Christmas Time Celebrations in the USA”, „American Folklore & Urban Legends”. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu przydatnych wskazówek na temat kultury i tradycji tego kraju anglojęzycznego, poznać jego legendy opowiadane przy ogniskach i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Oprócz tego, uczniowie mieli okazję posłuchać rodowitej Amerykanki - ćwicząc żywy akcent amerykański języka angielskiego poprzez powtarzanie wielu zwrotów. Nasi uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

(J. Kantorczyk)