Wiem, co jem i dbam o swoje zdrowie!

Data publikacji: Apr 11, 2016 10:55:34 AM

Dnia 7 kwietnia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole Panią dietetyk Izabelę Kozłowską, która przeprowadziła prelekcje na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

Poprzez ciekawą prezentację uczniowie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej dowiedzieli się jaki wpływ na samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Dzieci poznały podstawowe zasady prawidłowego żywienia, nabyły wiadomości na temat zdrowych i niezdrowych produktów. Pani Izabela położyła olbrzymi nacisk na znaczenie spożywania przez młodych ludzi pierwszego i drugiego śniadania. Omówiła zagadnienie anoreksji i bulimii. Są to problemy coraz częściej spotykane wśród nastolatków.

Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, m.in.: należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski np. owocami.

Bardzo dziękujemy Pani Izabeli za tak ciekawą prelekcję.

(E. Miłaszewicz)