Wycieczka do Borówca k. Poznania

Data publikacji: May 31, 2016 10:58:20 AM

W piątek uczniowie klas drugich by miło spędzić czas, wraz z rodzicami wyruszyli na wycieczkę. Podczas podróży dzieci - w nawiązaniu do minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca -przedstawiły rodzicom przygotowane wcześniej wierszyki i zaśpiewały piosenki.

Głównym celem naszej podróży był Borówiec k. Poznania, gdzie obejrzeliśmy największą w Polsce makietę kolejową, która przedstawia pociągi poruszające się wśród europejskich krajobrazów. W trakcie pokazu zobaczyliśmy pociągi, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy. Oprócz pociągów po makiecie poruszały się samochody i samoloty. Ten miniaturowy świat wywarł na nas niesamowite wrażenie. Przepięknie wyglądał w świetle migocących „gwiazd”. Jest tu ogromna liczba drzew, domów, różnorodnych budowli, ludzi i zwierząt.

Na zakończenie udaliśmy się do restauracji McDonald's na małe co nieco. Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

(R. Woźny)