Wycieczka do Krasiejewa

Data publikacji: Jun 10, 2016 7:10:33 AM

Klasa III Szkoły Podstawowej, aby uczcić dziesięć miesięcy trudnej nauki, udała się na wycieczkę do Krasiejewa. Tam w największym w Polsce Parku Nauki i Rozrywki oddali się chwilom radości i zapomnienia. Przekraczając bramę tego parku, uczniowie zdecydowali się na niezwykłą podróż w czasie i w przestrzeni. Odkrycie przez polskich naukowców cmentarzyska kopalnych zwierząt sprzed 230 milionów lat to skarb Ziemi Opolskiej. Wykopaliska w Krasiejewie to wystarczający powód, dla którego zorganizowana została to edukacyjno-rozrywkowa wycieczka. Dzieci odwiedziły Pawilon Paleontologiczny, w którym spory fragment odkrywki archeologicznej został pokryty szklaną podłogą. Chodząc po tafli szkła można zobaczyć tysiące świetnie zachowanych okazów, tak jak je natura pozostawiła wiele milionów lat temu. Uczniowie wielkie emocje przeżyli w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie poddani byli próbie opanowywania emocji (atak rekina, drżenie podłogi i strugi wody). Uczestnicy wycieczki odbyli długą podróż spacerując trasą wykopalisk i oglądając wiele zrekonstruowanych dinozaurów naturalnych rozmiarów. Jednak najwięcej radości zapewnił dzieciom Park Rozrywki. Tam oddali się długim chwilom aktywności fizycznej, zaliczają kolejno różnorodne atrakcje. Szczęśliwi i wcale nie zmęczeni, zdrowi i cali wrócili do Czerniny, aby przez kolejne dni wspominać to, co najbardziej się podobało.

(B. Wiśniewska)