Wycieczka do Leszna

Data publikacji: Mar 20, 2016 5:53:45 PM

Dnia 18 marca 2016 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich i Radia Elka w Lesznie. Uczestnikami wycieczki było czworo uczniów klasy trzeciej i dziesięcioro klasy pierwszej gimnazjum. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny w rozgłośni radiowej Elka. Młodzież odwiedziła studio nagrań i z bliska mogła się przyjrzeć pracy dziennikarzy. Uczniowie przekonali się jak dużo ciężkiej pracy i wysiłku wymaga ten zawód. Jak się okazało wykształcenie wyższe nie jest koniecznością aby zostać dziennikarzem radiowym. Najbardziej wymagane są: dobra dykcja i bogaty zasób słownictwa. Wizyta w siedzibie radia przebiegła w miłej i kulturalnej atmosferze. Młodzież kolejny już raz wykazała się taktem i serdecznością. Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny w Liceum Ogólnokształcącym. Celem naszej wizyty w wyżej wymienionej szkole było zapoznanie uczniów z ofertą szkoły. Nasi podopieczni dowiedzieli się również iż jako licealiści będą mogli brać udział w zajęciach laboratoryjnych, terenowych konferencjach i wykładach naukowych pod patronatem wykładowców UAM. Będą również mogli: uczyć się języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania, sprawdzić się w roli naukowca przygotowując pracę z zakresu nauk przyrodniczych, brać udział w wiosennym obozie matematycznym, nawiązywać kontakt z rówieśnikami z Francji i Niemiec, brać udział w zajęciach wspinaczkowych, spełniać się jako redaktor w gazecie szkolnej „Zajawka”, brać udział w obozach zimowych, działać w szkolnej grupie wolontariuszy oraz zaprezentować swoje uzdolnienia w szkolnym Teatrze Kontrabas. Po wizycie w Liceum nasi uczniowie wiedzą już, iż mogą wybierać w następujących kierunkach nauczania: matematyczno-fizycznym, matematyczno-językowym, lingwistycznym, humanistyczno-prawnym, biologiczno-chemicznym, biologiczno-medycznym, matematyczno-przyrodniczym.

(J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)