Wycieczka do OHZ Gola

Data publikacji: May 15, 2016 4:2:34 PM

W dniu 13 maja 2016 r. uczniowie naszej Szkoły w ramach działań programu „Ożywić pola – rok bażanta” uczestniczyli w wycieczce do OHZ Gola. Na miejscu pod okiem koordynatorów Pani Doroty Sierackiej z Koła Łowieckiego „Dzik” z Wąsosza oraz Pani Anny Salamon - nauczycielki przyrody i biologii uczestniczyli w zajęciach przybliżających rozród i rozwój bażanta oraz innych ptaków. Zajęcia, dzięki uprzejmości kierownika Pana Pawła Grylewicza, przeprowadził wieloletni pracownik OHZ Gola - Pan Jan Matuszak. Oprowadzając grupę po całej bażanciarni objaśnił uczniom na czym polega hodowla bażanta od jajka do osobnika dorosłego. Uczniowie dowiedzieli się: ile jajka muszą spędzić w inkubatorach, po ilu dniach wylęgają się młode, czym żywi się małe pisklęta, a potem dorosłe osobniki oraz wiele innych szczegółów hodowli. Na koniec uczestnicy wycieczki podziękowali za wspaniałe przyjęcie. Potem wszyscy udali się na ognisko, by oprócz umysłów syte było i ciało.

(A. Salamon)