WYCIECZKA DO SALI ZABAW W LESZNIE

Data publikacji: Jun 09, 2016 7:22:4 PM

8 czerwca br. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, wraz z wychowawczynią i mamami wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „WMB” w Lesznie.

W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Największą frajdą, po przekroczeniu progu sali zabaw, okazały się labirynty. W nie mniejszym stopniu uwagę dzieci przyciągnęły zjeżdżalnie oraz baseny z piłeczkami. Nasze przedszkolaki były bardzo odważne. Z radością pokonywały przeszkody. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, aby odpocząć i zregenerować siły. Czas w krainie beztroskiej zabawy minął bardzo szybko. W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w Centrum Zabaw. Radości dzieci nie było końca. Mimo początkowych obaw o aklimatyzację maluszków do nowych wyzwań, wycieczka okazała się wspaniałą przygodą, z której pozostały jedynie miłe wspomnienia. Dzieci wracały do przedszkola bardzo zadowolone, mimo, że troszeczkę zmęczone.

(K. Garbacz)