Z wizytą u pana Stanisława Biernackiego

Data publikacji: Apr 06, 2016 9:54:41 AM

W ramach programu „Ożywić pola” w tym roku pod hasłem „Rok bażanta” oraz we współpracy z Kołami Łowieckimi „Bór”, „Bażant”, „Dzik” i Okręgową Radą Łowiecką w Lesznie, uczniowie gimnazjum ZSPGiP w Czerninie mieli możliwość i zaszczyt gościć u pana Stanisława Biernackiego, który pełni funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej Koła Łowieckiego „Dzik” w Wąsoszu.

Pan Stanisław jest koneserem i hodowcą różnych gatunków ptaków kurowatych. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia przepięknych gatunków, między innymi bażanta złotego, który swym upierzeniem zachwycił oglądających. Dowiedzieli się również jak wygląda proces hodowli od momentu zniesienia jajka przez samicę do dorosłego ptaka.

Pan Biernacki z wielkim zaangażowaniem oddaje się swojej pasji, posiada również inkubator, który znacznie ułatwia hodowlę.

W tym wspaniałym przedsięwzięciu uczniom i nauczycielom towarzyszyła również pani Dorota Sieracka, która jest Dianą Koła Łowieckiego „Dzik”. Pani Dorota również zachwyciła wycieczkowiczów swoją wiedzą na temat ptaków i opowiedziała różne ciekawostki z zakresu gospodarki łowieckiej.

Uczniowie podziękowali panu Stanisławowi Biernackiemu i pani Dorocie Sierackiej, która obdarowała naszych uczniów ciekawymi pozycjami książkowymi i gadżetami szkolnymi, natomiast od żony pana Stanisława - pani Leokadii uczniowie i nauczyciele otrzymali słodki upominek.

(E. Turowska)