Śniadanie daje moc

Data publikacji: Nov 17, 2015 4:59:44 PM

Uczniowie klas młodszych zadali sobie w tym tygodniu pytanie: Jak zdrowo żyć? W tym celu wzięli udział w projekcie „Śniadanie daje moc”. Podczas zajęć edukacyjnych przekonali się jakie składniki spożywcze wpływają na nasz organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Układali kodeks zdrowego żywienia. Jest w nim mowa także o tym, aby rodzice pamiętali o owocach i warzywach w naszej codziennej diecie. Odpowiedni styl życia to taki, który pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem. Daje nam dużo siły do działania i wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Zdrowy styl życia to chociażby praca nad kondycją fizyczną czy urozmaicone codzienne posiłki. Ruch na świeżym powietrzu, warzywa i owoce w naszej diecie sprawiają, że lepiej się czujemy i rzadziej chorujemy. Chronią one nas przed chorobami, tak samo jak parasol chroni nas przed deszczem.

Dlatego też podczas zajęć praktycznych polegających na wykonaniu własnoręcznie sałatek owocowych oraz zdrowych kanapek brali udział starsi członkowie rodziny - mamy i babcie. Nie ukrywamy, że zapachy rozchodzące się z sal lekcyjnych zwabiały starszych kolegów, którzy chętnie częstowali się tymi przysmakami.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali wychowawcy klas I-III oraz pielęgniarka szkolna pani Małgorzata Mamet.

(B. Wiśniewska)