Święto Edukacji Narodowej

Data publikacji: Oct 14, 2015 6:11:31 PM

Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,

który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie

i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.

(A. Einstein)

Z okazji Święta Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na którym obecni byli uczniowie, rodzice i oczywiście bohaterowie dnia - nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi.

Dyrektor Dorota Adamska złożyła gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom serdeczne życzenia. Jak co roku wręczyła nagrody dyrektora za wybitne sukcesy w podnoszeniu jakości pracy szkoły. Otrzymali je: Maria Czyżowska, Justyna Czyżowska, Renata Glińska, Bożena Jawor, Cezary Kaczor, Jolanta Kantorczyk, Ewa Miłaszewicz, Magdalena Pazoła, Edyta Turowska i Anna Salamon oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi: Wioletta Kosek, Joanna Czerniak, Melania Bosa, Janusz Bosy, Bożena Mariampolska, Mariola Papmel, Urszula Poruszek, Marta Szankowska, Teresa Wildeman i Małgorzata Wysocka.

Pani dyrektor pogratulowała także pracownikom odznaczonym w dniu wczorajszym w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Pani Maria Czyżowska otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę, pani Wioletta Kosek - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, pani Renata Glińska - Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Cała społeczność szkolna natomiast gratuluje Pani dyrektor Dorocie Adamskiej, która została wyróżniona nagrodą Burmistrza Góry.

Do życzeń podczas apelu w krótkim wystąpieniu dołączył się ksiądz proboszcz Janusz Bobowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Niewiarowska, która podziękowała nauczycielom za wysiłek wręczając na ręce pani dyrektor olbrzymi tort i wiązankę kwiatów.

Również uczniowie wyrazili swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą. Ich prezentem była znakomita część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV szkoły podstawowej, III gimnazjum, Samorząd Uczniowski oraz koła teatralne i artystyczne. Żartobliwy ton występów, radosne piosenki i wierszyki wprowadziły zebranych w doskonały humor, którego nie popsuła nawet niesprzyjająca aura.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, uczniom zaś wielu tak udanych występów.

(B. Wiśniewska)